neljapäev, 13. august 2020

Poolaasta kokkuvõte: üürikorter number 6.

Oli ikka poolaasta, tuleb alustuseks nentida. Minu investeerimiskarjääri jooksul, mida on vast kuus aastat, pole sellist tulevärki kindlasti olnud. 

Jaanuaris oli plaan osta korter Jõhvi koos üürnikuga, broneering ja ettemakski tehtud, ent vaid kaks nädalat enne tehingut lõpetas üürnik lepingu ja tühja korterit ma osta ei tahtnud, uut üürnikku maakler nädala jooksul ei leidnud ja sellega oli teema minu jaoks maas. Kontole kogunenud osturaha panin peamiselt aktsiatesse, ajastamiseks halvemat aega oleks üsna raske olnud leida. Kui kriis lahti läks, siis oli seda allamäge sõitu valus vaadata, aga kordagi ei tekkinud mõtet midagi müüa, mille üle võin tagantjärgi ikkagi veidi uhkust tunda. Suutsin isegi põhjast paari positsiooni suurendada. 

Planeeritud dividendidest pühkisin ka suu puhtaks, kui mullu sain peaaegu neli tuhat eurot, siis sel aastal tuleb täpselt kolm korda vähem.

Pandeemia tuules kadusid radarilt ka kaks ühisrahastusportaali (Envestio ja Grupeer), kust tuli ka paarist tuhandest investeeritud eurost suu puhtaks pühkida. Ülejäänud portaalide tootlused on ka korralikult alla tulnud, Omaraha ja Crowdestate ägavad enim. Estateguru on seni päris vapralt vastu pidanud, olen oma osalust seal vaikselt kasvatanud ka. Kogu ühisrahastusportfell on 24 tuhande ringis, väga suurt isu seda suuremaks ajada hetkel ei ole. Crowdestate-i osakaalu vähendan sedavõrra, kuidas sealt raha tagasi laekub, enamus projekte graafikust maas või omadega suisa käpuli. 

Märtsis lasin kõikidel üürnikel üürinnad 20-50% alla, juunis tõstsin mõnevõrra, septembris lähevad osad tavahinnale tagasi, mõnel tõstan sisetunde järgi veel tükikaupa. Üürnikele selline minupoolne proaktiivne lähenemine igatahes meeldis. Ühe üürniku maksekäitumine teeb murelikuks, kõhutunne ütleb, et sealt ma võtan peagi mingi kaotuse sisse ka. 

Juunis tegin ka oma iga-aastase traditsioonilise korteriostu, milleks seekord oli Tallinna kesklinnas asuv viietoaline korter, kus neli tuba välja üüritud. Üsna kulukas ettevõtmine, aga kolmanda kodulaenu abil tuleb üüritootluseks reipalt üle 20%. Kõik jutud pankade konservatiivsemaks ja ettevaatlikumaks muutumise kohta peavad samuti paika, head pakkumist andis ikka otsida. Kokkuvõttes oli distantsilt ostmine ikkagi meeldiv kogemus, kuigi oli tunda, et see oli uudne nii pangale kui notarile, mõlemad suutsid protsessi juures paar käkki keerata. 

Kui aasta alguses planeerisin investeeringutest saadavaks tuluks ca 20 tuhat, siis praegu näib hea saavutusena mulluse tulemuse kordamine. Elame-näeme.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar